
spawanie pod topnikiem - metoda ARC Welding
Technologie spawania:
CGH Polska jako jeden z nielicznych producentów zbiorników w Europie posiada i stosuje zatwierdzone technologie spawania stali austenitycznych (nierdzewnych) pod topnikiem – metodą 121. Ponadto posiadamy zatwierdzone technologie spawania stali niskowęglowych do pracy w temperaturze -50 oC, metodami: pod topnikiem – metodą 121, MIG-MAG – metoda 135, TIG – metoda 141.

Nasz atut to produkt najwyższej jakości, osiągany dzięki nowoczesnej technice:
- Automatyczna linia produkcyjna firmy Heinrichglück, gwarantująca perfekcyjny montaż.
- Wykonanie spoin wewnętrznych i zewnętrznych metodą spawania łukiem krytym przy użyciu najwyższej jakości materiałów spawalniczych.
- Oczyszczanie powierzchni do stopnia czystości Sa 2,5 wg ISO 8501-1
- Automatyczne nakładanie izolacji zewnętrznej typu Endopren
- Badania nieniszczące złączy spawanych oraz szczelności powłoki zewnętrznej napięciem 10 kV
Hala malarni
Największa w regionie i najnowocześniejsza w Polsce hala malarni o powierzchni 2.600m2, wyposażona w dwie zautomatyzowane kabiny śrutownicze (7,5 x 6 x 25m), kabinę malarni PUR (8,5 x 6 x 25m), trzy kabiny malarni mokrej (7,5 x 6 x 25m), stanowisko do montażu końcowego, wielotonażowy magazyn farb i zaplecze socjalne do personelu.
Komory śrutownicze
Dwie komory śrutownicze o wymiarach 7,5 x 6 x 25m każda, wyposażone w cztery dysze śrutownicze pracujące w trybie ciągłym, podłogę zgarniającą z systemem recyrkulacji śrutu i wysoko wydajną wentylację zapewniającą odpylenie podczas procesu śrutowania.
Komory do nakładania powłoki PUR
Komora o wymiarach 8,5 x 6 x 25m do nakładania powłoko PUR wyposażona w system obrotników zintegrowanych z dyszą malarską, zapewniające automatyczną aplikację farby. Komora zawiera system wentylacji mechanicznej z rekuperacją, dzięki której zapewnione jest bezpieczeństwo malarzy, jak i gwarantowane warunki klimatyczne podczas malowania.
Komory malarskie
Trzy komory malarskie o wymiarach 7,5 x 6 x 25m każda, wyposażone w system wentylacji z rekuperacją kontrolujący warunki klimatyczne podczas procesu malowania i suszenia.
Stanowisko do montażu końcowego
Stanowiska do montażu końcowego pokryw, orurowania i podestów oraz do wykonania końcowej kontroli i prób szczelności na armaturze.
Robot spawalniczy
Robot spawalniczy

Próba szczelności zbiornika

Montaż płaszcza, spawanie od wewnątrz
100% wyprodukowanych zbiorników poddawanych jest próbie szczelności metodą ciśnieniową lub próżniową

Montaż stacji kontenerowej

Nakładanie powłoki Endopren
Wdrożenie nowych technologii i inwestycji jest dopełnieniem całego procesu technologicznego, który pozwala spełniać w pełni oczekiwania klienta. Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie rynku oraz spełniając wysokie wymogi jakości nakładania zewnętrznych i wewnętrznych powłok malarskich w zbiornikach stalowych, CGH Polska zrealizowała pod tym kątem nowe inwestycje.
Wychodząc naprzeciw coraz bardziej restrykcyjnym normom ekologicznym, CGH oferuje produkty zgodne z najnowszymi zasadami ochrony środowiska. Poprzez zmiany w procesie produkcji spełniamy najwyższe standardy w swojej klasie. Przykładem tego jest instalacja dezodoryzacji w lakierni i w pomieszczeniu sezonowania zbiorników.

Nowa kabina lakiernicza o wymiarach przestrzeni roboczej 5 x 5 x 20 m, umożliwiająca nakładanie powłok malarskich w zbiornikach do średnicy 2900 mm.

Dla zbiorników z powłokami malarskimi wewnętrznymi powstała nowa wydzielona hala o wymiarach 57 x 11 m, która służy do sezonowania po procesie malarskim.

W hali zainstalowana jest przemysłowa wentylacja mechaniczna z rekuperacją powietrza, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie odpowiedniej do wymogów różnych systemów malarskich temperatury oraz wilgotności powietrza.