Gdy mowa o przechowywaniu substancji chemicznych, istotne jest, aby zapewnić odpowiednie warunki, które zagwarantują bezpieczeństwo oraz utrzymanie właściwości magazynowanych produktów. Zbiorniki na glicerynę są niezbędnym elementem infrastruktury dla wielu przedsiębiorstw, które wykorzystują tę substancję jako surowiec w swoich procesach produkcyjnych.

Zastosowanie zbiorników na glicerynę w przemyśle

Jednym z najważniejszych aspektów przy projektowaniu takich konstrukcji jest materiał, z którego są wykonane. Zbiorniki gliceryny powstają ze stali nierdzewnej lub węglowej. Ważnym elementem konstrukcji jest również izolacja termiczna i możliwość podtrzymania temperatury medium powyżej temperatury krzepnięcia, a ta zazwyczaj wynosi ok. 18 stopni Celsjusza. Gliceryna jest substancją higroskopijną, co oznacza, że ma tendencję do wchłaniania wilgoci z otoczenia. Z tego powodu odpowiednia izolacja zbiorników i szczelny układ oddechowy jest niezbędny, aby zapobiec wpływowi wilgoci na jakość przechowywanej substancji, jak i zapewnić możliwość pobrania medium ze zbiornika zachowując jej odpowiednią płynność. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie zbiorników na glicerynę.

Przykładowa realizacja

  • Zbiorniki podziemne, poziome, dwupłaszczowe, wykonane ze stali S235
  • Pojemność 30 m³, średnica 2200 mm
  • Medium: gliceryna i substancje płynne z jej składem biorące udział w procesie produkcyjnym
  • Norma wykonania: DIN6608/2
  • Ciśnienie pracy: bezciśnieniowe
  • Temperatura pracy: -20°C / +50°C
  • Zbiorniki wyposażone w szybki fundament speed chassis. Zbiorniki podgrzewane kablami grzejnymi oraz izolowane natryskową zamknięto-komorową pianką PUR o grubości min 100 mm.

Zbiorniki na glicerynę

Zbiorniki na glicerynę

Zbiorniki na glicerynę